V pondělí 21.5. byl připraven pro žáky  trénink na mapě Chrástka v měřítku 1:4000 .

Trénink byl zvolen v měřítku, na kterém se poběží středeční krajské finále škol ve Zlíně. Tratě připravil Mára. Náročnost a délka odpovídala středeční soutěži škol. Co se týká průběhu tréninku, nebyl jsem zrovna nadšen některými závodníky. Bohužel, když si zpětně promítnu oblastní žebříček na této mapě, kde si spousta i našich závodníků zkracovala trať přes zakázaný prostor (který byl v pokynech jednoznačně uveden a je jasně definován i v mapovém klíči 415-obdělávaná půda - tudíž v době pěstování úrody nepřístupná - pokyny od pořadatele si musíte  před každým závodem řádně naštudovat, toto platí samozřejmě i na trénink,- číst vás učíja ve škole a jak sem viděl, tož trenéry asi moc neposlúcháte ) opět i na dnešním tréninku spousta žáků běžela přes oseté pole!!!! Byl to sice trénink, ale trénink musíte brát důsledně podle pokynů trenérů, je to  základ pro úspěch v budoucích závodech. Vaše diskvalifikace je to nejmenší, horší situace může pak být pro pořadatele, kde jim může být prostor pro závod či trénink tímto zakázan od majitelů pozemků. (ani bych se jim nedivil, být to moje pole tož vás při nejmenší přetáhnu sukovicú po zádoch). Nejsem si moc jistý, taky tím, zda dobíháte všechny kontroly na dotek. Nejmenovaný zkušený závodník, který trať o délce 2,6 kilometru není schopný doběhnout celou. Natož vrátit se na poslední kontrolu , která byla pouze pár metrů od cíle. Byl to "pouze trénink", ale pokud jste schopni na tréninku podvádět, tak si nedovedu představit vaše nasazení v důležitém závodě. Nebudu se vracet příliš daleko, jen k sobotnímu závodu žebříčku B, kde si náš závodník zkracoval doběh do cíle a podlezl koridor - celé shromaždiště včetně rozhodčích jej sledovalo... dotyčný nech se chytne za nos... Co se týká rozcvičení, rozběhání, protažení před tréninkem raději ani nebudu vzpomínat. Všichni ste seděli na zadku, až když vás zavolal trenér, že máte jít na trať, tož ste vstali, ale to je bohužel velmi špatně.

• mapy z tréninku: T1, T2dětská