O víkendu 4.-5. listopadu proběhl HROB 2023, neboli Mistrovství ČR v horském orientačním běhu.

Pořádajícím oddílem byl SKI-OB Šternberk. V sobotu bylo centrum závodu v obci Řídeč, v neděli přímo ve Šternberku. Mapa byla oba dny v měřítku 1:25 000. V sobotu byl start hromadný, běžel se scorelauf - volné pořadí kontrol plus dva povinné úseky, v neděli byl start handicapový a pevné pořadí kontrol.

Z našeho oddílu se tohoto závodu dvojic zúčastnilo 5 týmů, z toho dva týmy čistě luhačovické a 3 týmy smíšené. Ostudu jsme neudělali, 3 týmy skončily dokonce na stupních vítězů.

1. místo – Turistky (Mirka Vlažná, Slávka Cahlová), kategorie DD60

2. místo – Hoptrop babi (Anna Stackeová, Věra Krajčová), kategorie DD60

3. místo – Luhani (Renata Hubáčková, František Škoda), kategorie HD40

7. místo – klacky.cz (Roman Horyna, Ondřej Skripnik), kategorie HH40

MS - ToMiHoVyndej (Jan Vlažný, Václav Smekal), kategorie HH – účast jen v sobotu z důvodu nemoci

MS – Bergwölfe von Freundenthal (Adam Chloupek, Martin Sklenář), kategorie HH – účast týmu jen v sobotu, v neděli běžel jen Adam