Přihlášení

Online

Žádný
VT Srbsko - Česko
Úterý, 29 březen 2016, Marek Cahel, 1198 zobrazení,    0 komentářů
tradiční velikonoční soustředění TSM tentokrát proběhlo v lahůdkových terénech Českého Ráje. AKTUALIZOVÁNO - přidány výsledky a mezičasy.

Stejně jako loni v Doksech bylo primárním cílem sbírat zkušenosti a hledat impulsy z inspirativního terénu, který naší o-mladině ukáže orienťák v krásnější podobě ve srovnání s valašskými krpály. Na zkušenou tentokrát vyrazila i početná skupina staršího žactva SCD Valašsko, díky které musela paní domácí vařit pro více než 40 hlav. Program čítal celkem 6 tréninků, během kterých jsme navštívili lesy v okolí Srbska, Skokov a hradu Kost.

  • Noční trénink v jednodušší a plošší části lesa sloužil jako model pro MČR v Doksech; trénující na delších tratích byli odkázání především na bezpečnou navigaci pomocí buzoly, případně vnímat tvary reliéfu, méně zkušení se mohli opřít i o komunikace; mapy - T1, T2, T3
  • Middle proběhl v podstatně členitější části lesa, která nabídla jak dohledávky ve skalních partiích, tak rychlejší náběhy do jemných vrstevnic. Poznali jsme, že v podobně komplikovaném terénu nepříliš efektivně extrahujeme informace z mapy, jinak řečeno - naše navigace postrádá potřebné informace a následné úvahy - KUDY se vydám, CO budu hledat (jaké záchytné body) a JAK se mezi nimi budu pohybovat... Je to pořád stejná písnička o tom, že nejsme důslední a náš pohyb příliš neplánujeme. Čím dříve toto pochopíme, tím dříve eliminujeme hrubé mapové chyby. Mapy - T1, T2, T3; výsledky, mezičasy.
  • Kombotech se skládal ze tří mapových okruhů, které vybízely k procvičení práce s buzolou, navigace podle vrstevnic a měřené trati zaměřené na typické navigačními problémy ve skalách. Mapy - T1, T2, T3; plotny - výsledky, mezičasy.
  • Klasika proběhla v prostoru MČR této disciplíny 2012, který se vyznačoval skalními městy, hlubokými údolími a místy také porostovými překážkami. Její absolvování tak ukázalo úsilí, vynaložené v zimním tréninku. V některých případech určitě můžeme konstatovat velkou rezervu k dalšímu zlepšení. Mapy - T1, T2, T3; výsledky, mezičasy. Parametry vybraných voleb - T1.1, T1.2, T1.3, T1.5, T1.9, T1.12, T1.13, T2.3, T2.4, T2.6.
  • Kombotech 2 proběhl jako odpočinková fáze po náročné klasice, při které se závodníci zaměřili na moment odbočení z linie, přesné čtení detailů na mapě a přesná realizace postupu, který tentokrát naplánoval stavitel. V závěru tréninku si všichni užili točení volantem a trochy škrábanců v rovinatých hustnících. Mapy - T1, T2, T3.
  • Semtamy byl závěrečný trénink zaměřený na běh v kontaktu a soutěžení mezi soupeři v rámci skupiny. Na závěr soustředění jsme navštívili asi nejhezčí část lesa poblíž hradu Kost, který svým podkladem a viditelností připomínal severské terény. Mapy (mladší měli i s cestama) - T1, T2, T3, T4, T5, T6, všechny kontroly.

Časem se tu snad objeví fotky od Báry nebo dalších paparazzi. Díky všem trenérům za pomoc v realizaci soustředění. Podobných akcí v rámci TSM Valašsko proběhne letos více...

 

Podporují nás