Přihlášení

Online

Žádný
VT Šaštín - mapy a výsledky
Pondělí, 21 září 2015, Marek Cahel, 1340 zobrazení,    0 komentářů

Volný čas mezi závody jsme využili ke krátkému, ale intenzivnímu potočení v terénech podobných blížícímu se MČR štafet a klubů.

Program jsme měli zaměřený na sbírání navigační jistoty v tomto specifickém terénu, závodění v kontaktu a procvičení potřebných orientačních technik - držení směru + čtení vrstevnic.

Na první trénink jsme popojeli k Borskému Mikuláši. Middle proběhl v nejaktuálnější části lesa, takže jsme na trati navštívili i méně příjemné hustší partie, které ale můžeme očekávat i ve Vracově... Právě náběh do hustníku či naopak výběh z něj do čisté rychlé oblasti je specifickým momentem, kde je potřeba hlídat přesnou polohu. Mapy - T1, T2, T2C, T3; výsledky, mezičasy.

V sobotu jsme dopoledne ještě využili většího množství aut a přejeli jsme na druhý konec lesa do Lakšárské Nové Vsi na hagaby. Závod jednočlenných štafet však absolvovali jen ti zkušenější, ostatní trénující na těchto okruzích volným tempem sbírali nové zkušenosti a procvičovali své orientační schopnosti. Mapa; výsledky, mezičasy.

Odpoledne jsme se vydali na vrstevnicovku doprostřed lesa, kde váté duny tvoří členitost téměř skandinávského typu. Na náročných tratích T1 a T2 bylo potřeba důsledně hlídat směr, především při delších přebězích plochým údolím, kde se po delší vzdálenost nedalo odrazit podle žádného tvaru, v dohledávkách pak pečlivě dočíst situaci. Tratě T3 a T4 byly zaměřené především na čtení a rozpoznání tvarů, jejich přísného držení jako linie či přeskakování mezi kupkami. Toto se mnohým z mladých paradoxně dařilo o dost lépe, než často s kompletní mapou - využívejte vrstevnicové objekty častěji! Mapy - T1, T2, T3, T4; výsledky, mezičasy.

Poslední fází byly farstované úseky. Trénink byl čistě zaměřený na řešení štafetových situací ve vysokém tempu - využívání rychlejších soupeřů pro hrubou navigaci, ale už samostatné hlídání dohledávky. Nutno dodat, že tempo bylo opravdu vysoké - nejrychlejším klukům se dařilo běhat lehce přes 4´ / km vzdušně, podobnou palbu jsem už dlouho nezažil a bylo to ve výkonu nejen mém poznat... Mapy - T1, T2, T3.

Krásné terény v okolí Šaštína máme na dostřel, takže se do těchto míst určitě někdy vrátíme...

 

Podporují nás