Přihlášení

Online

Žádný
Velikonoce v Bělči
Úterý, 03 duben 2018, Marek Cahel, 1709 zobrazení,    0 komentářů
Po kamenech a skalkách v Srbsku a Radvanicích z let minulých jsme zásadně změnili podobu terénu a zamířili do členitých hradeckých porostů.

Po delší době velká společná akce SCD/SCM a TSM našla své zázemí v prověřeném areálu J.A.K v Bělči nad Orlicí. Mapa sice už v bezprostředním okolí stárne, ale stále ještě dobře vyhověla našim tréninkovým potřebám (díky kamarádům z PHK za poskytnutí). Program počítal s širší účastí, takže jsme se na některé tréninky rozdělili a dorost tak mohl vyjet trénovat i jinam.

1 NOČÁK - před blížícím se MČR jsme této disciplíně věnovali hned dva tréninky. Prvního se k mému překvapení zúčastnili i všichni žáci a zjistili, že to v noci není žádná hrůza :-). Vzhledem k nevynuceným porostovým i situačním změnám byla k úspěšné navigaci mimo spoluběžce největším kamarádem buzola. Mapy - T1, T2, T3, T4.

2 KOMBOTECH - pečlivé vnímání směru a obecně práce s buzolou je na takto nepřehledné rovině nejzásadnější navigační technikou. Žáci, kteří už bezpečně zvládají oběhnout trať po cestách, by se s tímto postupně měli seznamovat také. Mapy - T1, T2, T3, T4; výsledky, mezičasy hada.

3 ZKRÁCENÁ - odpoledne jsme se skupinou starších vyrazili prozkoumat okolí Biřičky. Absence cest byla opět jasným důvodem k hlídání směru a práci s buzolou. Mapy - T1, T2, T2c; výsledky, mezičasy.

3 DLOUHÉ POSTUPY - trénink mladších byl zaměřený na volby postupu, tedy rozhodování, zdali bude lepší postup jednoduše oběhnout po cestách nebo bude rychlejší přímější postup s vnímáním směru a třeba svítících porostů. Samozřejmě v těchto úvahách dost rozhodovalo orienťácké stáří a zkušenosti. Mapy - T3, T4; výsledky, mezičasy.

4 SPRINT - s rozšířenou skupinou starších jsme vyjeli do Hradce na sídliště, kde jsme za vysokého tempa řešili jednoduché sprintové volby. Mapy - T1, T2; výsledky - T1, T2.

4 LINIE - skupina žáků si v členité lesní pasáži zaběhla linii, při které bylo potřeba dočítat důležité detaily, které určovaly průběh dalšího postupu a u kterých mohly být schované kontroly - nebyly na mapě; výsledky, mezičasy.

5 ZMĚNĚNÁ MAPA - dalším tréninkem byla speciální mapová hra, na které byly zaměněny nebo doplněny některé informace. Cílem bylo hlídat aktuální polohu a tyto změny odhalit - fungovat s buzolou a věřit si, že tato změna s mapou nesouvisí. Pro mnohé žáky to byl samozřejmě tvrdý oříšek, takže oběhli a řešili trénink s trenérem. Mapy - T1, T2, T3, T4, původní; mezičasy.

6 NOB - nízkou účast na druhém nočáku můžeme přičítat třeba lehké přeháňce, ale také mnohým bolístkám, které si někteří během tréninku udělali... tak snad to bude brzy v pořádku ;-). Rychlý nočák byl tentokrát zaměřen víc na řešení voleb, zdali postup jednoduše a rychle oběhnout nebo se pustit do přímého střetu s podmáčeným lesem. Mapy - T1, T2, T3; výsledky, mezičasy.

7 HAGABY - poslední kontaktní trénink jsem převzal z loňské akademie. Rozdělovací okruhy byly postavené celé v hustníku, sice už odrostlejším, ale mapa zde pořád fungovala dobře. Kategorie T3 si tréninkově dala právě další hustníkové okruhy (H1-H4), nejmladší měli postavené 4 jednodušší okruhy. Mapy - T1, T1 závěr, T2, T2 závěr, T4; výsledky, mezičasy.

Kkdyž připočtu turnaje ve střílení vzduchovkou a v pimpongu, myslím, že jsme zvládli docela slušnou tréninkovou porci. Teď je potřeba před začátkem sezóny vstřebat nasbírané zkušenosti, probrat s trenérem jak dál a hurá na závody! Dík za účast a dík spoustě trenérům za pomoc a super společenské zázemí.

 

Podporují nás