Přihlášení

Online

Žádný
TSM Slovinsko
Středa, 12 únor 2020, Marek Cahel, 1777 zobrazení,    
 
rekapitulace našeho pobytu ve slovinské Pliskovici
  • seznamovák - GPS; Ve Slovinsku nás přivítalo teplo okolo 13-15°C, které k našemu nadšení panovalo po všechna odpoledne. Tak si představuji zimní soustředění na jihu :-). Trénink proběhl v jednodušší části lesa, kde bylo naším cílem první seznámení se závrty a jejich záludnostmi během navigace.
  • okruhy - GPS, výsledky a mezičasy; První kontakt s opravdu náročným terénem - spousta tvarů a těžká podložka simulovaly v podstatě severskou navigaci, kde je opravdu nutnost pečlivě pracivat s buzolou a častěji kontolovat vlastní stopu, zdali míří ke správnému tvaru.
  • dlouhé postupy - GPS, výsledky a mezičasy; Stejný terén, nicméně násobně náročnější situace na dlouhých postupech.
  • sprintové intervaly (Koper) - GPS; V pátek jsme vyrazili do města - první štace v nám už dobře známém Koperu. Evžen připravil 3 sprintové intervaly, které umožnily závodníkům opravdu rychlé tempo s dostatkem odpočinku mezi nimi. Cíl byl jasný - pochopit mapu a zaměřit se na technickou jistotu = správně kličkovat v uličkách.
  • dvoukolový sprint (Piran) - GPS, výsledky; Odpoledne jsme přejeli do Piranu, kde nás čekaly 2 sprintové okruhy - "sprintový middle", tedy nádherná kličkovaná v uzavřeném městském labyrintu, kde byla šířka jednotlivých uliček i okolo 1 m a okruh zaměřený na zásadní volbu postupů. Tam jsme bohužel našli možnost okolo školy uzavřenou. Po tréninku krátký výlet a "valentýnská" večeře na pobřeží :-).
  • COB Divača - GPS, výsledky a mezičasy; V sobotu jsme zamířili na lesní fáze mimo naše zázemí v Pliskovici. Prostor u Divači vypadal z mapy nenápadně, příjemně polootevřený, rychlý; bohužel nižsí kvalita mapového podkladu dokonale zakryla husté kamenné pole. Nicméně i tak šlo o pěknou zkušenost s náročným krasovým podkladem, tentokrát ještě v prostoru s dobrou viditelností-
  • had - GPS, výsledky a mezičasy; Odpoledne šlo spíš o poctivou bojovku. Stejná podložka, ovšem v lese s nízkou viditelností, kde běh nebyl skoro možný. Takže v reálu šlo spíš o pochodování či poskakování mezi kamenry a jejich přiřazování do mapy. Dobrý trénink pro pochopení generalizace, jemného čtení a plynulosti navigace.
  • vrstevnicovka - GPS, výsledky a mezičasy; V neděli jsme opět sešli dolů z chaty do místního lesa na poslední trénink. Vrstevnicovka vypadala nenápadně, nicméně ukázala, jak jsme schopní efektně využívat vrstevnice (ve spolupráci s buzolou) a jak moc nám chyběly další informace k jistému a kontrolovanému pohybu. "Bylo to těžké, i já jsem s tím měl problémy!" :-)

Celkově šlo o velmi příjemný pobyt ve Slovinsku, moc díky Jakovi za mapy a hlavně Pavlovi, Evžovi a Rademu za řízení, roznos a sbírání. Bylo toho dost... Příště se sem vypravíme nejspíš znovu, jak tvrdil Pavel, máme s terénem nevyřízené účty :-).

 

Podporují nás