Rozhovor s favority: Vojta Král

Vojta Král poradí, jak se nejlépe najíst před závodem!

Ahoj Vojto, když se dívám na ORIS, tak jsi ještě letos nebyl na individuálních tratích poražen. Pověz mi, přibude u tvého jména po MČR v Brodě další jednička?

Ahoj Michale, já bych byl samozřejmě rád, kdyby to tak bylo.

Říká se o tobě, že jsi prý sprintový specialista. Zaznamenal jsem, že jsi to dříve považoval jako urážku. Jak se na to díváš na jaře v roce 2016?

I v tomto roce se necítím jako sprintový specialista, stejně jako kdykoliv před tím. Myslím, že obstojně zvládám i lesní disciplíny, vyjma longu, ale na tom taky jednou zapracuju.
To má být rozhovor na web MČR ve sprintu, nebo co? 😀

Ano, uhodl jsi správně, takže seriózně! Kromě běhání se věnuješ také svému blogu (http://vojtechkral.ssu.cz/), ve kterém kromě běhání píšeš také o zdravé výživě. Jak moc je důležitá v tvé přípravě zdravá strava?

Ano, i já jsem se stal členem nového náboženského směru apoštolů zdravé stravy a jsem přesvědčen, že má víra je správná a neotřesitelná, argumenty mé, jsou čistě apologetické.
Zdravá strava je základ dobrého výkonu a celkového zdraví, což oceníš nejen při závodě, ale určitě i po konci kariéry, takže je to spíš životní nutnost, než sportovní výstřelek.

Když srovnáš zaměření na zdravou výživu a vůbec životosprávu dnes a před třemi lety. Změnilo se něco?

Sám moc dobře víš, že ano. Ubylo polotovarů v mém jídelníčku a tekutiny už téměř nedoplňuji v hospodách, ale dávám přednost vodě a čaji.

Spousta mladších i starších závodníku k tobě i kvůli tvé životní změně vzhlíží. Myslíš, že bys jim mohl prozradit, co bude Vojtěch Král večeřet den před sprintem a co bude jist v den závodu? Na co se zaměří a co naopak vynechá úplně?

Samozřejmě to není žádné tajemství, tudíž můžu říct, že večer si dám něco ve stylu pečené zeleniny, brambor a tofu. Ráno před závodem rýžovou kaši a tu pak i před závodem samotným (taky záleží v kolik je start, což nevím). Záměrně se nevyhýbám ničemu kromě přejedení.

Určitě bude hodně fanoušků, kteří se s tebou budou chtít vyfotit. Slíbíš mi, že si letos natiskneš kartičky se svou fotkou, které budeš podepisovat?

Počkej, zase takový narcis nejsem, abych si tiskl ty kartičky sám. Doufám, že se toho ujmeš ty, jako můj největší fanoušek. Já ti ji s radostí podepíšu.

Jsem si jistý, že až na letošním domácím ME v Jeseníku získáš jednu z medailí, jistě se těm kartičkám nevyhneš, tak by sis ten mediální šum mohl aspoň nacvičit. Děkuji ti za rozhovor a hodně štěstí v přechytračování Komenského. Jsem si jistý, že ten „labyrint“ připraví důstojně obtížný!

Nemaluj čerta na zeď. Víš, jak nehezky píšu. Pro případ medaile si asi budu muset vytvořit razítko s podpisem! Dojít do „ráje srdce“ nemůže být zadarmo a ne každý tím labyrintem projde. Třeba i já zamířím do jedné ze slepých uliček. Nemáš zač a potěšení je na mě straně.

vojcek
(the photo was taken by www.worldofo.com)

 

Michal Hubáček, TJ Slovan Luhačovice