Rozhovor s favority: Denisa Kosová

Denča Kosová se už těší na slovácké vdolečky!

Ahoj Deniso. Na základě faktu, že obhajuješ titul z loňska a taky podle aktuální formy z jara, soudím, že bys hrozně ráda ukázala záda soupeřkám i letos. Je na tomto tvrzení trochu pravdy?

Ahoj. Tohle tvrzení je rozhodně pravdivé. Kdo by nechtěl ukázat soupeřům záda?

V loňské sezóně proběhlo hodně diskuze ohledně předzávodní přípravy na městské sprinty a vůbec férovosti z hlediska embargovat/neembargovat závodní prostory. Jaký je tvůj názor na toto téma?

Jsem toho názoru, že prostory by neměly být embargovány vůbec a přístupné všem. Tvorba mapy je pak na každém z nás. Kdo tomu dá ten čas, kdo ho má. Ti nejlepší to zvládnou i s tím i bez toho. Švábi (umělé překážky) jsou schopni změnit hodně, ale pokud jich není zbytečně moc, tak podle mého dělají závod zajímavější.

Budeš se tedy jako mnozí připravovat pomocí Street View, popřípadě jiných aplikací, nebo zmíněným překreslování mapy do OCADU? Neplánuješ přijet do Uherského Brodu o pár dní dřív a pěkně v noci za zády pořadatelů celé město prozkoumat?
Určitě si město na Street View projdu, prohlédnu si nějaké fotky. Možná podle pokynů zkusím vyzkoumat, kde bude start, cíl atd. Mapu dělat nebudu. S OCADem si moc nerozumím 🙂 a do Brodu se nechystám. Je to z domu celkem dálka. Jo, kdyby byly nějaké vysoké prize money, tak by mi to za to třeba stálo :-).

Tomu rozumím, ovšem měla bys vědět, že se chystáš na Slovácko, takže bych spíš očekával ceny ve stylu flašky slivovice nebo vdolečků. Snad jsem tě teď neodradil!
Vdolečky, ty mám hodně ráda. Na sladké já slyším, ale nesmí to vidět pan trenér. Alkohol v závodní sezóně je ale naprosto vyloučen!

Alkohol je neduh. To je jasné, ale někdy potřebuje „vypálit červa“ i sportovec a vzhledem k historii Slovácka, kde snad i v potoku teče slivovice, se obávám, že se jí nevyhneš, ať chceš nebo ne . Děkuji ti za rozhovor, přeji hodně štěstí a ještě mi napiš 10 věcí, na které budeš cíleně myslet v posledním koridoru do jedné minuty do startu. To je pro dorost. Nechť se učí od nejlepších!
Snad když se na závěr víkendu budou zapíjet medaile, tak lehce smočím jazýček 🙂
10?! To je moc. Vynulovaný čip, mapa, buzola, koncentrace, pečlivost a rychlé nohy!

 

denča
(the photo was taken by www.worldofo.com)
Michal Hubáček, TJ Slovan Luhačovice