Rozhovor s favority: Miloš Nykodým

Orazí letos Miloš Nykodým všechny kontroly?

Ahoj Miloši, jak moc se bude mýlit tvrzení, že disciplína sprint je tvoje srdeční záležitost?

Ahoj Míšo, nepovažuji se za extrémního milovníka sprintu. Všechny disciplíny mají své kouzlo. Ale řekl bych, že lesní disciplíny mám krapet radši.

Necítíš na čele z hlediska MČR ve sprintu nějakou nálepku, která se ti nedaří odlepit? Odlepíš ji letos?

Tak určitě. Poslední tři roky se mi nepodařilo dokončit MČR bez nápisu DISK u svého jména. Budu se snažit tu nálepku odlepit. Musím se před startem dostatečně zkoncentrovat na všechny detaily spojené s výkonem.

Promiň, že to přerušuju, ale dělám do školy rozbor díla „Labyrint světa a ráj srdce“ ve třech větách a jsem trochu zoufalý. Pomůžeš mi prosím? 🙂

Bez pořádného labyrintu by orienťácké srdíčko k žádnému ráji neposkočilo.  Jsem ale nevzdělaný barbar, takže s Komenským ti nepomůžu.

Nevadí, zeptám se dalšího na řadě! Loni si hodně lidí stěžovalo na umělé překážky. Teď nemyslím kontroly blízko sebe, což totiž může být v tvém případě taky umělá překážka v cestě za titulem 🙂, ale umělé ploty. Jaký je tvůj úhel pohledu na tuto záležitost?

Jelikož je to teď ve světě „trendy“, tak si myslím, že je dobře, že se s tím setkáme i na našem republikovém plácku. Jak jsem však již psal, nic se nemá přehánět. A je potřeba, aby ti švábi (umělé ploty) byli v mapě pořádně vidět.

Podle tvého blogu (https://milosnykodym.com/) to vypadá, že jsi výborně připravený a v sezóně můžeš na ME překvapit třeba klidně TOP 10. Co ty na to?

Nerad bych se dostal pod extra tlak nějakým svým vyřčeným cílem, takže si svoje představy a tužby nechám pro sebe, ale je pravda, že se mi letošní zimní příprava povedla podle představ. Dokonce i sportovní doktor prohlásil, že jsem ve formě. Tak se mi to snad podaří prodat a to nejen na domácím ME v Jeseníku.

Na základě výsledků posledních let musíme připustit, že Vojta Král je aktuální českou sprintovou jedničkou. V sobotním závodě bude pravděpodobně tvůj největší soupeř v boji o titul. Mám pro tebe úkol. Napiš mu vzkaz o maximálně deseti slovech. V tomto vzkazu musíš použít slova: kožich, vyprášit, jednička.

Čus jedničko! Doufám, že jsi připravený na možné vyprášení kožichu!

Už jsem se těšil, že na FB stránky napíšu: „EXKLUZIVNĚ! Miloš Nykodým slibuje vyprášení kožichu Vojty Krále. Tak si vymyslím něco jiného. 🙂

Děkuji za rozhovor a ať tě letos štěstí nemine!

 

miloš

(foto Petr Kadeřávek)

Michal Hubáček, TJ Slovan Luhačovice