Přihlášení

Online

Žádný
Jonáš s Vojtou na Světovém poháru
Čtvrtek, 26 květen 2022, Marek Cahel, 325 zobrazení,    0 komentářů
První kolo Světového poháru probíhá ve švédském Borås. Na programu jsou pouze sprintové disciplíny (pro závodníky generálka na první sprintové MS). Český tým reprezentují také Jonáš Hubáček a Vojta Sýkora.
 

26. 5. SPRINT

V individuálním závodě jednotlivců závodníky čekaly dlouhé a technicky náročné tratě, kde se hodně chybovalo (GPS M, trošku škoda, že zákres trati zakrýval několik důležitých průchodů). Z našich borců se lépe dařilo Vojtovi, který doběhl na 54. místě se ztrátou 1:37 na vítězného Kaspera Fossera. Jonáš po solidním začátku nabral dalších 21", což v cíli znamenalo 70. místo (výsledky na první pohled nic moc, ale nenech se zmýlit, na SP může startovat až 8 závodníků v kategorii, takže konkurence je násobně vyšší než na MS či ME... třeba všech 8 Švédů se vlezlo do 22. místa). Těsně před Jonášem doběhl na 68. místě Piotr Parfianowicz, reprezentující Polsko a v ženách doběhla na 88. místě Ukrajinka Mariya Polishchuk.

Z českých závodníků se nejvíce dařilo Tomovi Křivdovi (23. místo), mezi ženami Terce Janošíkové (21. místo), přestože oba dost chybovali... a body do SP bere také 30. Janďa Stehlíková.

28. 5. KNOCK-OUT SPRINT

Vyřazovacím závodům předcházela kvalifikace, z kterých po chybách naši borci bohužel nepostoupili. Z českých závodníků se dařilo Tomovi Křivdovi, Terce Janošíkové i Jandě Stehlíkové, kteří postoupili až do semifinálových bojů.

29. 5. SPRINTOVÉ ŠTAFETY

Sprintovky našim týmům příliš nevyšly. Jonáš s Vojtou běželi shodně druhé úseky v B, resp. C štafetě. Z lepší pozice vybíhal Vojta, kterému předávala Markéta Mulíčková (jako nejlepší z našich na prvním úseku) na průběžném 16. místě. Vojta se zbylou štafetou poté klesli až na konečné 32. místo. Štafeta B s Jonášem na 2. úseku byla už po úvodní předávce diskvalifikovaná. Štafetě A se také příliš nedařilo. Až kvalitní finiš Terky Janošíkové znamenal v cíli 21. místo (8. místo v redukovaném pořadí).

Pro naše závodníky i celý český tým šlo o důležitou generálku před mistrovstvím světa, které proběhne už za necelý měsíc v Dánsku. Náročné tratě (místy z pohledu čitelnosti mapy až záludné) určitě znamenaly inspirativní zkušenosti do budoucna.

 

Podporují nás