Přihlášení

Online

Žádný

Krátké zprávy

Přihlašujte se na Workshop pro trenéry dětí a mládeže - zde.
 
Janďa Stehlíková (Knapová) ukončila reprezentační kariéru, kterou bilancuje v Pátečním finiši s Kateřinou Neumannovou na Radiožurnálu Sport!
 
Mapové klíče se neustále vyvíjejí, nový sprintový klíč ISSprOM 2019 byl aktualizován na ISSprOM 2019-2 (více zde).
 
Memories of the Winners je publikace, která mapuje všechna MS v OB - pokud by někdo měl zájem o pořízení, vyplní formulář. Více info na Béďovi.
 
Jonášův bronz z MČR na krátké trati si můžete připomenonut v článku na zlínském deníku.
 

Svátky a narozeniny

Poslední ve fóru

Vyhledávání

TOPlist

TOPlist

 

 

Jonáš s Vojtou na Světovém poháru
Čtvrtek, 26 květen 2022, Marek Cahel, 223 zobrazení,    

26. 5. SPRINT

V individuálním závodě jednotlivců závodníky čekaly dlouhé a technicky náročné tratě, kde se hodně chybovalo (GPS M, trošku škoda, že zákres trati zakrýval několik důležitých průchodů). Z našich borců se lépe dařilo Vojtovi, který doběhl na 54. místě se ztrátou 1:37 na vítězného Kaspera Fossera. Jonáš po solidním začátku nabral dalších 21", což v cíli znamenalo 70. místo (výsledky na první pohled nic moc, ale nenech se zmýlit, na SP může startovat až 8 závodníků v kategorii, takže konkurence je násobně vyšší než na MS či ME... třeba všech 8 Švédů se vlezlo do 22. místa). Těsně před Jonášem doběhl na 68. místě Piotr Parfianowicz, reprezentující Polsko a v ženách doběhla na 88. místě Ukrajinka Mariya Polishchuk.

Z českých závodníků se nejvíce dařilo Tomovi Křivdovi (23. místo), mezi ženami Terce Janošíkové (21. místo), přestože oba dost chybovali... a body do SP bere také 30. Janďa Stehlíková.

28. 5. KNOCK-OUT SPRINT

Vyřazovacím závodům předcházela kvalifikace, z kterých po chybách naši borci bohužel nepostoupili. Z českých závodníků se dařilo Tomovi Křivdovi, Terce Janošíkové i Jandě Stehlíkové, kteří postoupili až do semifinálových bojů.

29. 5. SPRINTOVÉ ŠTAFETY

Sprintovky našim týmům příliš nevyšly. Jonáš s Vojtou běželi shodně druhé úseky v B, resp. C štafetě. Z lepší pozice vybíhal Vojta, kterému předávala Markéta Mulíčková (jako nejlepší z našich na prvním úseku) na průběžném 16. místě. Vojta se zbylou štafetou poté klesli až na konečné 32. místo. Štafeta B s Jonášem na 2. úseku byla už po úvodní předávce diskvalifikovaná. Štafetě A se také příliš nedařilo. Až kvalitní finiš Terky Janošíkové znamenal v cíli 21. místo (8. místo v redukovaném pořadí).

Pro naše závodníky i celý český tým šlo o důležitou generálku před mistrovstvím světa, které proběhne už za necelý měsíc v Dánsku. Náročné tratě (místy z pohledu čitelnosti mapy až záludné) určitě znamenaly inspirativní zkušenosti do budoucna.

 

Podporují nás

 

 

 

  

 

 

 

    

 

 

 

 

Pořádané akce