Přihlášení

Online

Žádný

Aktuální uzávěrky

Nejsou žádné aktuální uzávěrky přihlášek.

Připravované akce

Nejsou žádné připravované akce.

Uplynulé akce

Nejsou žádné uplynulé akce.

Krátké zprávy

Memories of the Winners je publikace, která mapuje všechna MS v OB - pokud by někdo měl zájem o pořízení, vyplní formulář. Více info na Béďovi.
 
Jonášův bronz z MČR na krátké trati si můžete připomenonut v článku na zlínském deníku.
 
Informace ke stacionárním kempům 2021 ve Švédsku najdete zde, přihlášky do 9. 5. v souladu s rozpisem (najdete v odkaze).
 
Venda si předsevzetí nedává... to a další zajímavosti se můžete dočíst v článku ma stránkách Regionu Valašska či Zlínského deníku.
 
Úspěchy našich závodníků z podzimních závodů v článku na regionu Valašsko.
 

Svátky a narozeniny

Poslední ve fóru

Vyhledávání

TOPlist

TOPlist

 

 

Juniorské mistrovství světa - Míša rozběhla bronzovou štafetu!!!
Pondělí, 06 září 2021, Marek Cahel, 301 zobrazení,    0 komentářů
probíhá právě v těchto dnech (5. - 10. 9. 2021) v Turecku. A že máme komu fandit...

Českou republiku reprezentuje mj. naše členka Míša Dittrichová, ve slovenském týmu máme hned trojí zastoupení - Ľubku Weissovou, Medarda Fédera a Martina Roháče.

Nutno ještě zmínit Martinovo kvalitní vystoupení na nedávném dorosteneckém Mistrovství Evropy ve Vilniusu, kde ve starším dorostu obsadil 18. místo na klasice, 17. místo na sprintu a výborným výkonem na prvním úseku přispěl k 8. místu slovenské štafety M18! Stránky EYOC jsou zde.

Včera (v neděli) proběhl první závod - sprint v Kocaeli. Tratě měly na tuto disciplínu dost netradiční parametry, převýšení pořadatelé napočítali na 150 / 195 m. Dobře si vedla Míša, která si po vyrovnaném výkonu doběhla pro 22. místo (+1:09). Ľubka dokončila závod na 46. místě (+2:28), což pro ni znamená vyběhnutá licence A. Mezi juniory si Medík vedl také výborně, když obsadil 25. místo (+1:30), Martin bere 47. místo (+1:57).

V pondělí program pokračoval kvalifikací middlu, kde z každé skupiny (A, B, C) postupovalo do úterního finále nejlepších 20 umístěných. Z českého týmu se to podařilo shodně 4 juniorům i juniorkám. Skvěle si vedla Míša Dittrichová, která i přes 2 drobné chybky doběhla na 2. místě! Postupují rovněž Medík (11.) i Martin (19.). Mimo postup bohužel doběhla Ľubka, která nabrala ztrátu v první polovině závodu a ani rychlý závěr bohužel nestačil dosáhnutí kýženého umístění.

Finále krátké trati proběhlo v sousedním prostoru (se stejným cílem jako včera), kde se postupně střídal kamenitý hřbet, hustník a rozbrázděný svah plný údolíček. Nejprve doběhla ve finále B Ľubka, která si spravila chuť a doběhla na 8. místě. O medaile se bojovalo ve finále A. Velký potenciál umákaza především Míša, která i přes 2 chyby doběhla na 21. místě (+4:46). Spokojená však určitě nebyla, TOP10 tentokrát byla jednoznačně v možnostech. Medík s Martinem se nevyhnuli větším chybám a seředili se na 46., resp. 47. místě se ztrátou přes 10 min.

Po dni volna se ve čtvrtek konal předposlední závod - klasika. Závod měla stejně jako v úterý middle skvěle rozběhnutý Míša, která na prvním rádiu figurovala na 4. místě. Na 5. kontrolu však udělala velkovu chybu v dohledávce a medailové ambice vzaly za své..., po zbytek trati Míša opět běžela výborně a nakonec závod dokončila na pěkném 17. místě (+5:36). První medaili pro český tým vybojovala stříbrná Lucka Semíková! Ľubka opět potvrdila příslušnost mezi lepší juniorky a obsadila pěkné 38. místo (+9:52). Medík mezi juniory doběhl na 44. místě (+12:34), Martin na 62. místě (+15:26).

Program JWOC vyvrcholil štafetami. Míša byla po pěkných výsledcích nominována do A týmu (Dittrichová - Semíková - Mulíčková), který spolehlivě rozběhla na přelomu první desítky v kontaktu se skupinou holek. Ostatní holky podaly výborné výkony a vybojovaly pro český tým bronzovou medaili! Českým juniorů se dařilo trochu méně a vybojoval i tak solidní 7. místo. Medík běžel na druhém úseku slovenského A týmu, který na 8. místě zaostal jen pár vteřin za českým týmem. Martin rozbíhal slovenské béčko a Ľubka rozběhla dívší MIXovou šfatetu. 

 

Podporují nás

 

 

 

  

 

 

 

   

 

 

  

 

 

 

 

Pořádané akce