Přihlášení

Online

Žádný
Vápenky - podzimní soustředění SCD
Pondělí, 22 září 2014, Marek Cahel, 4304 zobrazení,    1 komentář
Po sobotním oblastním žebříčku v Březině (ZBM) se žactvo zúčastnilo krátkého soustředění v Bílých Karpatech a prodloužilo si tak do pondělka víkend plný orienťáku (21. - 22. 9.).

Program začal v neděli dopoledne klasikou. Na tratích se vyskytovaly postupy, u kterých bylo možné vybírat z několika možných voleb. Na postupech můžeme např. uvažovat, jestli raději zvolíme přímou trasu čistým lesem nebo jednodušší obíhačku po cestě, kratší postup přes kopec nebo delší po rovině, atd. Pokud se objeví příliš dlouhý postup, můžu si jej rozdějit na několik kratších částí a řešit je postupně až ke kontrole. Mapy - D12, D14, H12, H14; výsledky, mezičasy.

Odpoledne jsme běželi middle. Na tratích bylo víc kontrol, kratší postupy a změny směrů. Postupy často vedly mimo cesty, kde bylo potřeba držet směr podle buzoly a nabíhat na záchytné body. Azimut (nebo jen směr podle buzoly) je už pokročilejší orientační technika, která dělala mnohým problém. Pokud chceme udržet azimut i na delší vzdálenost, je potřeba kontrolovat směr častěji a pohledem dopředu v terénu vnímat místo, kam mi buzola ukazuje. Mapy - D12, D14, H12, H14; výsledky, mezičasy.

V pondělí proběhl závěrečný trénink - had. Na louce byla výborná viditelnost, proto často stačilo přesně nastavit směr, podívat se dopředu a vybrat správný strom. Pokud byl postup delší, bylo opět nutné hledat záchytné vody, které lépe označily správnou kontrolu - např. malý lesík, okraj nebo roh lesa, atd. Mapy - D12, D14, H12, H14; výsledky, mezičasy.

 

 

Podporují nás